25 lat „Metalowych Serc” w Przemyślu i Zasłużeni dla Powiatu Przemyskiego

Oprac.: M. Dachnowicz

Srebrne gody stowarzyszenia „Metalowych Serc”- jak to określił starosta przemyski Jan Pączek, podczas swojego przemówienia odbyły się w czwartek, 29.09 w sali widowiskowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Z tej okazji odbyło się uroczyste Sympozjum Naukowe. Pod hasłem „Metalowe Serca 25 lat później czyli co nowego w kardiologii i kardiochirurgii XXI wieku” oficjalnie otworzyli Alicja Pietruszka – Zasadny – honorowa prezes stowarzyszenia a także Gerard Szczygieł, prezes zarządu stowarzyszenia.

Okolicznościowe wystąpienia wygłosili prof. dr hab. med. Antoni Dziatkowski, Jacek Legutko oraz Bogusław Kasprzak. O historii Stowarzyszenia Metalowych Serc a także o rozwoju kardiologii opowiedzieli Alicja Pietruszka – Zasadny i Janusz Hamryszczak.

Po zakończeniu prezentacji, władze powiatu przemyskiego w osobach starosty Przemyskiego Jana Pączka oraz przewodniczącego rady powiatu przemyskiego Wojciecha Bobowskiego wręczyli honorowe odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Przemyskiego” panom prof.  Bogusławowi Kapelakowi – Kierownikowi Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Krakowie, ściśle współpracującemu z przemyską kardiochirurgią od ponad 25 lat oraz Grzegorzowi Strzałkowskiemu, właścicielowi  Pracowni Protetycznej w Przemyślu, który także współtworzy zarząd stowarzyszenia „Metalowych Serc” od 25 lat.  Następnie pamiątkowymi odznaczeniami stowarzyszenia zostali uhonorowani zasłużeni dla rozwoju stowarzyszenia a także przemyskiej kardiologii. Honorowe statuetki odebrał także starosta przemyski Jan Pączek oraz przewodniczący rady powiatu przemyskiego Wojciech Bobowski.