31 milionów trafi do budżetu powiatu przemyskiego

Oprac.: M. Dachnowicz
Autor zdjęć Anna Magda UMWP

Mamy to! Ponad 31 milionów trafi do budżetu powiatu przemyskiego ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na Podkarpaciu.
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie 14 lipca br. podpisano umowę o przyznaniu pomocy na inwestycję pn. scalenie gruntów wsi Kalników w gminie Stubno.
W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego umowy podpisał wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch. W uroczystości uczestniczył też radny województwa Karol Ożóg, w imieniu władz powiatu przemyskiego umowę podpisał wicestarosta przemyski Marek Kudła oraz członek zarządu powiatu przemyskiego Jan Semków, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Agnieszki Parygi, a towarzyszył im wójt gminy Stubno Ryszard Adamski.
Wartość całkowita pomocy (środki budżetu państwa i środki unijne) wynosi: 31 178 171,51 zł, z czego poziom pomocy ze środków EFRROW w formie refundacji wynosi 19 838 670,00 zł czyli 63,63 % kosztów kwalifikowanych.
Jest to największa do tej pory wartość inwestycji i największa kwota pomocy spośród wszystkich umów zawartych na scalanie gruntów w województwie podkarpackim. Scaleniem zostanie objęte ponad 2400 ha gruntów.
W ramach zagospodarowania poscaleniowego planowane jest wybudowanie około 25 km dróg i przebudowanie kolejnych ponad 21 km dróg. Planowany termin zakończenia wszystkich prac związanych z postępowaniem scaleniowym oraz zagospodarowaniem