8 marca 2018 r. Nina Nowak – koncert z okazji Dnia Kobiet

Drugim z czterech koncertów jakie Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przygotowało w bieżącym roku z okazji Dnia Kobiet był występ solistki Filharmonii Narodowej Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Wiedniu Niny Nowak. Okolicznościowy koncert wypełniły najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, muzyka filmowa oraz największe przeboje polskie i zagraniczne. Dopełnieniem artystycznego, zamkowego klimatu był występ tancerzy z przemyskiej Szkoły Tańca „A-Z”.

Poza naturalnymi dla tego miejsca walorami artystycznymi, w tym dniu na zamkowej scenie odbyła się również mała uroczystość. Rozpoczęła się od okazjonalnych życzeń skierowanych do świętujących tego dnia Pań. Słowa uznania i wszelkich serdeczności piękniejszej części ludzkości złożył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. Kolejnym punktem tej oficjalnej części wieczoru było wręczenie odznaczenia „Zasłużony dla powiatu przemyskiego”, otrzymał je prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek Ordynator II Kliniki Kardiologii Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W akcie tym wzięli udział Starosta Przemyski Jan Pączek, Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski oraz Honorowa Prezes Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu lek. med. kardiolog Alicja Pietruszka-Zasadny. Tego wieczoru na Zamku Kazimierzowskim obecny był również Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak.

Muzyczno-taneczny, z nutami formalno-urzędowymi wieczór na Zamku Kazimierzowskim prowadził Jaromir Barański.

fot. Tomasz Beliński