AKCJA ZIMA w powiecie przemyskim

Zima tego roku przypomniała nam jaka jest piękna, gdy obfituje w śnieg. Skądinąd wiąże się to ze wzmożoną pracą Zarządu Dróg Powiatowych, który praktycznie przez 24h na dobę odśnieża i posypuje drogi  w celu łagodzenia skutków zimy.

W Powiecie Przemyskiem akcją zima objętych jest 447,704 km dróg powiatowych. W akcję zaangażowanych jest sześciu wykonawców, a w ostatnich dniach zostało zaangażowanych do zwalczania skutków zimy kilku dodatkowych wykonawców ze sprzętem specjalistycznym, aby likwidować zaspy powstałe w wyniku zawiei i zamieci śnieżnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Akcja Zima koordynowana jest na drogach powiatowych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Przemyślu, który prowadzi całodobowe dyżury. Wszelkie informacje dotyczące stanu dróg należy w pierwszej kolejności zgłaszać dyżurnym pod numerami telefonu: okręg Ruszelczyce (tel.: 608058675), okręg Przemyśl (tel.: 729642881).

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu informuje: „Drogi na terenie Powiatu Przemyskiego są przejezdne, poza kilkoma odcinkami, które nie spowodowały braku możliwości dojazdu do swoich domostw żadnemu z mieszkańców Powiatu Przemyskiego. Chociaż drogi nie są jeszcze idealne, to jednak są odśnieżane wg V standardu zimowego utrzymania dróg. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że przegraliśmy chwilowo kilka bitew, ale wojnę na pewno wygraliśmy, nie doprowadzając do paraliżu komunikacyjnego.”

Poniżej przedstawiamy fotorelację z akcji zima w naszym powiecie.

Oprac.: ZDP w Przemyślu