Archeolodzy wykopali trzy piece do wypalania gliny w Malhowicach

„Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 885 Przemyśl – Hermanowice – Granica Państwa” to jedno z działań wspieranych przez powiat przemyski, którego celem jest również staranie się o uruchomienie drogowego przejścia na polsko – ukraińskiej granicy w Malhowicach – Niżankowicach.

W związku z przebiegającą rozbudową, archeolodzy prowadzą nadzór przy tej inwestycji. Jak wiadomo Malhowice znajdują się w obrębie stanowiska archeologicznego ustalonego jako osada z okresu neolitu.

Dokonano już wiele cennych odkryć. Następną sensacją jest kolejne znalezisko na tym terenie. Odkryto gliniane piece i warto dodać, że te dwa piece znajdują się w ciągu drogi, zaś trzeci tuż obok. Prace odkrywcze trwają cały czas i pewnym jest, że to nie koniec. Archeolodzy uważają bowiem, że w tym terenie można liczyć na znacznie więcej podobnych artefaktów.