Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu – akcja pod patronatem GovTech

Od 2 lipca do 2 sierpnia 2021 roku można korzystać z akcji “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu – złóż wniosek przed zmianą przepisów!”, która jest odpowiedzią na apele administracji rządowej dotyczące korzystania z możliwości aplikowania o wydanie dowodu osobistego przed zmianą przepisów.

Jednocześnie przypominamy, że Akcja została objęta Patronatem przez Centrum GovTech i ze względu na ogólnokrajowe zaległości spowodowane pandemią w zakresie wydawania dowodów osobistych zachęcamy do aplikowania o dowód przez Internet.

By ułatwić proces aplikowania, serwisy Passport Photo Online oraz PhotoAiD oferują możliwość korzystania z bezpłatnego Kreatora Zdjęć do Dowodu Osobistego, dzięki któremu można łatwo wykonać zdjęcie biometryczne, niezbędne do złożenia wniosku przez Internet.

Kreator dostępny jest na stronach:

Kreator zdjęć do dowodu osobistego to narzędzie, które edytuje i kadruje zdjęcie oraz zmienia tło na poprawne, pasujące do wymagań dotyczących zdjęć do dowodów osobistych. Nasza aplikacja działa podobnie do fotobudki, ale bazuje na technologii sztucznej inteligencji przy sprawdzaniu cech biometrycznych zdjęcia. Oznacza to, że analizując odpowiednie parametry, tworzy zdjęcie dostosowane do dowodu osobistego – mówi Tomasz Młodzki.

Możliwość aplikowania o dowód osobisty online jest dostępna do 26 lipca 2021 po tym czasie będzie jedynie możliwa dla osób poniżej 12 roku życia. W związku z tym, warto wykorzystać szansę i wysłać wniosek przez Internet.