Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Mistrzem w Koszykówce

21 października br. po trzydniowej rywalizacji zakończyły się w Przemyślu II Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce. Tytuł Mistrza obronił Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, który w pełnym emocji finale pokonał Podlaski OSG  83:66. Trzecie miejsce zdobył Morski Oddział SG a czwarte Nadbużański OSG (79:50). Najlepszym zawodnikiem turnieju czyli MVP został funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału SG kpr SG Tomasz Kołodziej (Placówka SG w Medyce). Puchar Fair Play otrzymała reprezentacja Podlaskiego OSG. W mistrzostwach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących oddziały i ośrodki szkolenia SG oraz Komendę Główną SG.

Nagrody: puchary, medale , pamiątkowe niedźwiadki – symbol Przemyśla oraz upominki rzeczowe wręczali: Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG – płk SG Robert Rogoz, Wicestarosta Przemyski – Marek Kudła, Prezydent Miast Przemyśla – Robert Choma, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki – Marcin Widomski  oraz Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Marek Osiadacz.

II Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce zorganizowali: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Bieszczadzki oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Honorowy patronat nad turniejem objęli: Prezes Polskiej Ligi Koszykówki Marcin Widomski, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma oraz Starosta Przemyski Jan Pączek.

Podczas mistrzostw przeprowadzono zbiórkę charytatywna dla Emilki Jasic – chorej na nowotwór córeczki funkcjonariuszki z PSG w Korczowej.

ot.: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl