Centrum Kulturalne ogłasza konkurs na bożonarodzeniową szopkę

Centrum Kulturalne w Przemyślu, mając na względzie ochronę i zachowanie naszych rodzimych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, ogłasza po raz szósty konkurs na Bożonarodzeniową Szopkę Domową i Akcesoria Kolędnicze. Prace konkursowe można składać 7, 8 i 9 grudnia.

Najwyżej ocenione zostaną prace wykonane z użyciem surowców naturalnych: drewno, tektura, papier biały i kolorowy, pergamin, farba, bibuła gładka i marszczona, staniol, pakuły – włókno lniane i konopne, gałganki i skrawki materiałów, skóry, kożuchy, futra, słoma, drut, gałązki drzew iglastych i inne. Nie wyklucza się użycia takich surowców jak: plastelina, gips, masa solna, glina, masa plastyczna (papier-mache) itp.

Konkurs skierowany jest do osób dorosłych oraz do młodzieży i dzieci z „mistrzem” (dopuszcza się pary, czyli mistrz i uczeń). Nie przyjmujemy prac zbiorowych.

Zasięg konkursu obejmuje osoby z powiatów: przemyskiego, przeworskiego, jarosławskiego i lubaczowskiego.

Regulamin do pobrania ze strony internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://ck.przemysl.pl/ck/6-konkurs-na-bozonarodzeniowa-szopke-domowa-i-akcesoria-kolednicze.html