Dni miasta i gminy Dubiecko 2021 za nami

W dniu 11 lipca 2021 roku na placu przy Orliku w miejscowości Wybrzeże odbył się finał dni miasta i gminy Dubiecko. Powiat Przemyski w tym wyjątkowym dla dubieckiej społeczności dniu reprezentował Marek Kudła Wicestarosta Przemyski, Zbigniew Blecharczyk Członek Zarządu Powiatu, Henryk Sowa Radny Powiatu Przemyskiego, Arkadiusz Mazur Radny Powiatu Przemyskiego, obecny był także Janusz Hołyszko Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu. Pogoda dopisała a brak od ponad roku dużych imprez spowodował, że frekwencja uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ramach dorocznego święta wręczono honorowe medale „Za zasługi dla Gminy Dubiecko”, powitano także wspaniałych bohaterów, którzy przebiegli przez Polskę 1111 km w celu zebrania środków finansowych na leczenie trójki chorych dzieci. Właśnie na Wybrzeżu zakończyli swój bieg w ramach projektu 1111 km – „Przez Polskę dla Serca i Krwi”. To projekt, w którym Sławek Hadro i Łukasz Domin podęli się wyzwania przebiegnięcia 1111 km w 14 dni ze Świnoujścia do Dubiecka. Poprzez bieg Panowie chcieli zebrać 100 000 zł potrzebnych do leczenia Liama Tomaszewskiego, Oli Wilk i Kacpra Zięby. Ten cel udało się zrealizować z nawiązką. W ramach dni miasta i gminy Dubiecko otwarto także wystawę „Przestrzeń czasu” – grafika Łukasza Cywickiego w Kresowym Domu Sztuki, a na scenie licznie zgromadzoną publiczność bawiły zespoły „Zbóje”, „Energy Girls” oraz „Votum”.
Foto. Zbigniew Pasternak i GOK w Dubiecku.

Oprac.: M. Dachnowicz
Fot.:  Gminy Ośrodek Kultury w Dubiecku