FESTIWAL ZIEMI PRZEMYSKIEJ W KRASICZYNIE

6 lipca 2014  na dziedzińcu krasiczyńskiego zamku odbyła się trzecia edycja Festiwalu Ziemi Przemyskiej, będącego dorocznym pokazem dorobku kulturalnego gmin powiatu przemyskiego. Organizatorem imprezy było Centrum Kulturalne w Przemyślu we współpracy z Gminą Krasiczyn, zaś honorowy patronat objął Starosta Przemyski. Zgodnie z regulaminem każda z gmin Powiatu Przemyskiego zaprezentowała półgodzinny program artystyczny oraz stoiska z jadłem regionalnym i rękodziełem. Propozycje te oceniało jury, które przyznało następujące nagrody:

Gmina Krasiczyn – Grand Prix za całokształt dorobku kulturalnego i najlepsze zaprezentowanie się publiczności

Gmina Fredropol – nagroda za najlepszy program artystyczny

Gmina Stubno – nagroda za prezentacje rękodzieła artystycznego

Gmina Bircza – nagroda za najlepsze stoisko kulinarne.

Ponadto wyróżniono: gminę Dubiecko (za najlepszą oprawę wizualną stoiska  kulinarnego), gminę Medyka (za czerpanie z różnorodnych źródeł muzyki), gminę Orły (za prezentacje taneczne), gminę Przemyśl (za prezentacje warsztatu garncarskiego jako przykład ginących zawodów) oraz gminę Żurawica (za walory smakowe prezentowanych potraw).

Festiwal zakończył się występem piosenkarki Shazzy – gwiazdy wieczoru.