Finał VI „Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas III szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł Mistrza Ortografii

W dniu 5 czerwca 2008 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żurawicy odbył się finał VI „Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas III szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „Mistrza Ortografii” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka.

W tym roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie z 10 gmin powiatu przemyskiego i 8 szkół miasta Przemyśla.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie konkursu – eliminacjach szkolnych (w szkołach miejskich) lub gminnych – uczestniczyło 345 uczniów. W drugim etapie konkursu – eliminacjach międzyszkolnych tzw. „trójkach” wzięło udział 94 uczniów. Laureaci z drugiego etapu (18 uczniów) spotkali się w finale w Żurawicy. Byli to uczniowie ze szkół nr 5, 6, 14, 15 w Przemyślu oraz uczniowie ze szkół w Bachórcu, Buszkowicach, Dubiecku, Fredropolu, Korzeńcu, Łętowni, Medyce, Nizinach, Ostrowie i Żurawicy.

Tytuł „Mistrza Ortografii” VI Spotkań Ortograficznych zdobył Mateusz Kubicki – uczeń SP W Korzeńcu (nauczyciel Danuta Wojdylak). Wicemistrzem został Konrad Jamrozy z SP nr 15 w Przemyślu (nauczyciel – Renata Trunwalter). Trzecie miejsce zajęli uczniowie: Karolina Półchłopek z SP w Buszkowicach (nauczyciel Katarzyna Gradowska – Wiernusz), Kinga Śliwińska z SP w Dubiecku (nauczyciel Maria Jarema) i Kamil Inglot z SP nr 14 w Przemyślu (nauczyciel Ewa Dec).

Nagrodę za zajęcie I miejsca ufundował Starosta Przemyski, nagrody za pozostałe miejsca ufundowała: Pani Elżbieta Rozmus dyrektor ZSzOI w Przemyślu, a nagrody dla wszystkich uczestników za udział Pani Czesława Pankiewicz dyrektor Zespołu Szkół w Birczy.

Nadzór nad konstruowaniem zadań finałowych i pracą komisji konkursowej sprawowała już trzeci raz z rzędu p. Janina Mielnikiewicz starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Honory gospodarza konkursu pełniła p. Krystyna Raba – Opacka dyrektor SP nr 1 w Żurawicy. Gospodarze zapewnili uczestnikom i ich opiekunom miłe spędzenie czasu w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu (obiad, ciasto, zabawy integracyjne, prezentacje artystyczne).

W tegorocznym, uroczystym rozstrzygnięciu VI „Spotkań Ortograficznych” uczestniczyli zaproszeni goście:
Pan Jerzy Góralewicz – sekretarz Starostwa
Pan Piotr Worosz – naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Edukacji, Kultury i Promocji
Pani Janina Mielnikiewicz – starszy wizytator KO w Rzeszowie
Pani Maria Mazurek – dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Żurawicy.

Organizatorzy serdecznie dziękują Wszystkim za zaangażowanie i popularyzację konkursu w powiecie.