Gala XVI Europejskiego Salonu Sukcesu

W sobotę 2 października 2021 r. na Zamku Kazimierzowskim odbyła się uroczysta gala XVI Europejskiego Salonu Sukcesu. Rozpoczęła się występem Zespołu Pieśni i Tańca PRZEMYŚL, następnie Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska oraz Gospodarz Salonu Jan Piszak przejęli prowadzenie witając zebranych gości, wśród których znaleźli się m.in. Posłowie na Sejm RP Mieczysław Kasprzak i Marek Rząsa, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Bogusław Świeży, Starosta Przemyski Jan Pączek, członkowie Kapituły Europejskiego Salonu Sukcesu.

Starosta Przemyski Jan Pączek i Wiceprezydent Przemyśla Bogusław Świeży wręczyli nagrodzonym Statuetkę „Laur Ziemi Przemyskiej” i Medale Lidera Sukcesu, a Posłowie na Sejm Marek Rząsa i Mieczysław Kasprzak piękne kwiaty, będące wyrazem uznania i podziękowań.

Statuetka Laur Ziemi Przemyskiej decyzją kapituły trafiła do rąk Zespołu Pieśni i tańca PRZEMYŚL, a Medal Lidera Sukcesu trafił do; Lwowskiej Kapeli Podwórkowej TA JOJ im. Kazimierza „Kija” Galikowskiego, Zespołu  SZAROTKI V Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz Tenora Wojciecha Sokolnickiego.

Na scenie przemyska publiczność mogła podziwiać występy nagrodzonych podczas Koncertu Laureatów. Niespodzianką było pojawienie się sopranistki Agnieszki Sokolnickiej, która wystąpiła na scenie przemyskiego zamku razem z laureatem Wojciechem Sokolnickim. Wieczór, który upłyną pod znakiem wysokiej kultury zakończył się w spektaklem teatralnym pt. „Dwa Oblicza Serca” w wykonaniu Teatru Fredreum.

Oprac.: M. Dachnowicz