Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

I Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce

W dniach 20 – 22.05 br. odbyły się I Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce. Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących oddziały straży granicznej, ośrodki szkolenia oraz Komendę Główną SG. Turnej został rozegrany w Hali POSiR w Przemyślu. W finałowych meczach Podlaski Oddział Straży Granicznej pokonał Oddział Nadwiślański i ostatecznie zajął III miejsce. Natomiast w ścisłym finale do walki stanęli reprezentanci oddziałów: Bieszczadzkiego i Morskiego. Po zaciętym meczu na pierwszym miejscu uplasował się Bieszczadzki Oddział zaś drugie miejsce zajęła drużyna Morskiego. Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału mł. chor. SG Robert Galanty (Placówka SG w Medyce).

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pucharami, medalami, oraz upominkami rzeczowymi. Wręczenia nagród dokonali Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG – płk Piort Patla, Starosta Przemyski – Jan Pączek, Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu – Mariusz Zamirski oraz gość specjalny mistrzostw – koszykarka Agnieszka Szott-Hejmej.