„IGRZYSKA RADOŚCI – ZDROWIEM PRZYSZŁOŚCI”

Wystartowała XVIII Powiatowa Olimpiada Sportowa dla przedszkolaków i uczniów klas I – III pod hasłem: „IGRZYSKA RADOŚCI – ZDROWIEM PRZYSZŁOŚCI” – i chociaż w formie zdalnej, to jednak i w tym roku Panie Nauczycielki pasjonujące się pedagogiką C. Freineta, postanowiły zagwarantować swoim podopiecznym tę edukacyjną przygodę.

Współorganizatorami tego wydarzenia są:
Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta Grupa Regionalna Przemyśl,
Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu
Starostwo Powiatowe w Przemyślu.

Dzięki tej współpracy już 18-sty raz dzieci będą miały okazję do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu.

Nauczycielki, inspirowane pedagogiką C. Freieta zapraszają dzieci do wspólnej, aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, gdyż mają pełną świadomość,, że ruch fizyczny jest jedną z podstawowych potrzeb rozwojowych każdego dziecka. Mając na uwadze prawidłowy rozwój i właściwe funkcjonowanie organizmu naszych dzieci, a także potrzebę zapobiegania zjawiskom patologicznym tj. otyłość, wady postawy, zachęcają dzieci do dobrej zabawy i sprawdzenia się w zaproponowanych dyscyplinach sportowych. Minimalizują nastawienie rywalizacyjne. Chcą, aby to była okazja do urzeczywistnienia marzeń wielu dzieci, podniesienia poczucia ich własnej wartości i odniesienia sukcesu w wielkim wydarzeniu sportowym. Wtedy dzieci będą mogły poczuć się ważnymi sportowcami i stanąć na prawdziwym olimpijskim podium.

Olimpiada będzie przebiegać etapowo w poszczególnych placówkach:
Przedszkole Nr 10 w Jarosławiu
Szkoła Podstawowa w Wyszatycach
Szkoła Podstawowa w Bolestraszycach
Szkoła Podstawowa w Lesznie
Szkoła Podstawowa w Stubnie
Szkoła Podstawowa w Orłach
Szkoła Podstawowa w Nehrybce
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Przemyślu

W Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu pracę tej sieci współpracy i samokształcenia nauczycielek – animatorek pedagogiki C. Freineta koordynuje Pani Elżbieta Komarnicka.

Oprac.: https://www.facebook.com/pcenprzemysl/posts/6238999266173837