III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Przemyskiego w Badmintonie

W Medyce w dniu 16.12.2017 odbyły się po raz trzeci Mistrzostwa Powiatu Przemyskiego w Badmintonie. Organizatorami mistrzostw byli : Uczniowski Klub Sportowy Jagiellonka w Medyce oraz UKS Aktywna Piątka Przemyśl. Impreza zgromadziła 112  amatorów tej sportowej dyscypliny , którzy rozgrywali pojedynki w 7 kategoriach wiekowych przyjeżdżając między innymi z takich miejscowości jak : Dubiecko, Lubaczów Zarzecze, Jarosław, Rzeszów, Łukowa Przemyśla oraz 15 osobowa reprezentacja z Lwowa. Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był sześcioletni Aleksander Bandrowicz z UKS Aktywna Piątka Przemyśl dla którego medycka hala będzie miejscem historycznym ponieważ zdobył w niej swój pierwszy medal w imprezie badmintonowej.

Mistrzostwa odbyły się pod Honorowym Patronatem Starosty Przemyskiego Jana Pączka oraz Wójta Gminy Medyka Marka Iwasieczko. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali  w kategoriach : Dzieci , Żaków, Młodzików Młodszych, Młodzików, Juniorów oraz kategoriach dorosłych w grach pojedynczy oraz mieszanych. Zostało rozegranych 199 meczy na siedmiu kortach medyckiej hali sportowej przy sporej widowni.
Zorganizowanie tej imprezy sportowej nie było by możliwe bez wsparcia Powiatu Przemyskiego, Gminy Medyka, Gminnego Centrum Kulturalnego w Medyce, Medyckiego Koła Kobiet oraz rodziców badmintonistów z Przemyśla i  Medyki, za co organizatorzy serdecznie dziękują.
/ Moim zdaniem dyscyplina staje się coraz popularniejsza w naszym regionie co świadczy o  ilości uczestników z roku na rok jest ich coraz więcej I Mistrzostwa – 36, II – 66, III -112 niewątpliwie jest to spowodowane sukcesami podkarpackich badmintonistów oraz uczestnictwem w Ekstraklasie Badmintonowej drużyn z Nowej Dęby oraz Przemyśla, fajną jest też sprawą że w mistrzostwach uczestniczyli dzieci wraz z swoimi rodzicami – sędzia główny zawodów i współorganizator Tomasz Kordek /
Wyniki :
Kategoria Dzieci chłopcy. : 1. Czogała Bartłomiej, 2.Domina Oskar, 3. Bandrowicz Aleksander
Kategoria Żak dziew. : 1. Horst Natalia, 2. Svyshch Yana. 3. Grzegorzak Wiktoria,
Kategoria Żak chłop.: 1. Drymajło Kacper, 2. Fortuna Jakub, 3. Horlov Illia
Kategoria MM dziew. : 1. Polyychuk Viktoria 2. Wożniak Aleksandra,  3. Serafin Oliwia,
Kategoria MM chłop. : 1. Harapiński Mikołaj, 2. Danyla Mats, 3. Khita Oleksa
Kategoria M chłop. : 1. Kliuchkovskyi Miroslav, 2. Mołczan Łukasz ,3. Spławiński Mateusz,
Kategoria M dziew. : 1. Olyntes Iryna, 2. Yakovenko Julia, 3. Toś Julia,
Kategoria J chłop. : 1. Olyntes Maksym, 2. Pawlus Kamil, 3, Cwynar Maciej
Kategoria J dziew. 1. Pawlus Ewelina,2. Pawlus Paulina, 3.Łabuda Wiktoria
Kategorie dorosłych :