Jubileuszowy koncert w 40-lecie „Trójczyc”

Szkolny Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” świętuje swoje 40-lecie. 21 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Trójczycach odbył się uroczysty koncert jubileuszowy.Popisy najmłodszych i nieco starszych artystów „czterdziestolatka” przeplatane były występami zaproszonych gości – młodych tancerzy i śpiewaków z miejscowości Sarospatakna Węgrzech.

Po przeszło dwugodzinnym koncercie przyszedł czas na dekoracje, podziękowania, gratulacje i wspomnienia. Wśród publiczności nie zabrakło wielu znamienitych gości;obecni byli min: wojewoda podkarpacki – Małgorzata Chomycz-Śmigielska oraz poseł Mieczysław Kasprzak.

Założycielka i długoletnia kierowniczka zespołu, Renata Nemeczek – Budzyńska,  została uhonorowana przez starostę przemyskiego Jana Pączka (który jest równocześnie prezesem, powołanego w 2000 roku, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”). O jubilatce nie zapomniała również wojewoda Małgorzata Chomycz – Śmigielska, wręczając Renacie Nemeczek – Budzyńskiej odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot.: tvpodkarpacka.pl

W minionym czterdziestoleciu zespół „Trójczyce” zebrał liczne laury podczas występów zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach Europy. Od zarania swego istnienia zespół kultywuje tradycje folklorystyczne nie tylko naszego regionu, realizując swoją główną ideę – „Ocalić i pokazać to, co piękne i wartościowe, co wyrosło z naszych korzeni na polskiej ziemi”.