Konkurs „Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny”

Dnia  16.11.2018 r. w zamku Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Konkursu „Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych Powiatu Przemyskiego, którzy mogli rywalizować w trzech kategoriach:
– konkurs plastyczny „Sapieha oczami dziecka” dla uczniów klas IV – VI, gdzie miejsca zajęli:
ex aequo I miejsce:
BARBARA KIJOWSKA Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu,
MAJA KURASZ Szkoła Podstawowa im. A. Fredry we Fredropolu,
II miejsce – KLAUDIA TOPOLSKA Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
III miejsce – KINGA HOLICKA Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
Wyróżnienie – AMELIA KRUPSKA Szkoła Podstawowa im. A. Fredry we Fredropolu
– konkurs na prezentację multimedialną o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy dla uczniów klas VII – VIII oraz oddziałów gimnazjalnych:
I miejsce – WIKTORIA SIKOŃ Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie,
III miejsce – DIANA SUSZCZAK Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie,
Wyróżnienie – KLAUDIA ŚWIETLICKA Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach.
– konkurs wiedzy o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy dla uczniów klas VII –VIII oraz oddziałów gimnazjalnych.
I miejsce – PATRYCJA AMAROWICZ Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie,
II miejsce – JOANNA OWARZANA Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie,
III miejsce – NATALIA MOŚCISZKO Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie,
Patronat nad konkursem objęli: Kuria Metropolitarna w Przemyślu; Parafia pw. Św. Marcina w Krasiczynie; Starostwo Powiatowe w Przemyślu; Zespół Zamkowo – Parkowy w Krasiczynie; Gmina Krasiczyn, Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie.