Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku ma nową aulę!

Oprac.: M. Dachnowicz

18 stycznia 2022 r. uroczystym przecięciem wstęgi oficjalnie otworzono nową, przestrzenną dydaktyczną aulę w Liceum Ogólnokształcącym w Dubiecku. Inwestycja została zrealizowana wspólnymi siłami dwóch samorządów Powiatu Przemyskiego oraz Miasta i Gminy Dubiecko. Właścicielem obiektu jest samorząd gminny a szkoła jest jednostką Powiatu Przemyskiego. W tym doniosłym dla lokalnej społeczności wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, których powitała dyrektor LO im. I. Krasickiego Agnieszka Tereszczak, a wśród nich znaleźli się m.in. Starosta Przemyski Jan Pączek, Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Członkowie Zarządu Powiatu Przemyskiego Zbigniew Blecharczyk i Ryszard Gołębiowski, Radni Powiatu Przemyskiego Henryk Sowa, Arkadiusz Mazur i Piotr Pękalski,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Dubiecku Jerzy Brożyna, Sekretarz Powiatu Przemyskiego Jerzy Góralewicz, Powiatowy Rzecznik Prasowy Małgorzata Dachnowicz, Komendant Komisariatu w Dubiecku nadkom. Jerzy Kruczek, radni gminni, sołtysi, Sekretarz Gminy Dubiecko Andrzej Szałyga, kadra nauczycielska, społecznicy i projektant. Wstęgę przeciął Starosta Przemyski Jan Pączek i Przewodniczący Rady Miejskiej w Dubiecku Jerzy Brożyna, a poświecenia auli dokonał ks. Dziekan Prałat Ryszard Panek. Dyrektor Agnieszka Tereszczak dziękowała wszystkim za pomoc i zaangażowanie szczególnie Burmistrzowi Miasta i Gminy Dubiecko Jackowi Grzegorzakowi, który był bardzo oddany tej sprawie, a z przyczyn niezależnych  nie mógł uczestniczyć w otwarciu, władzom Powiatu Przemyskiego ze Starostą Przemyskim na czele, współpracownikom – szczególnie Mateuszowi Balowi. Starosta Przemyski Jan Pączek i Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego w swoich wystąpieniach złożyli słowa serdecznych gratulacji i podziękowań za doprowadzenie do końca tej inwestycji, podkreślając jej wagę w procesie edukacji naszej młodzieży. Starosta Przemyski Jana Pączek na ręce Dyrektor LO Agnieszki Tereszczak wręczył okolicznościowe upominki i publikacje do szkolnej biblioteki. W imieniu Burmistrza Jacka Grzegorzaka Przewodniczący Rady Miejskiej w Dubiecku Jerzy Brożyna także złożył wszystkim zaangażowanym  serdeczne podziękowania przybliżył też historię inwestycji, przedstawił koszty i źródła finansowania. Młodzież szkolna z uwagi na sten epidemiczny w kraju w skromnej liczbie kilku osób przygotowała mały ale bardzo piękny i wzruszający koncert kolęd. Całość spotkania przebiegła w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Techniczne informacje inwestycji:

Nazwa –  „Nadbudowa części wschodniej budynku oraz zmiana konstrukcji dachu na budynku szkoły nad częścią licealną i łącznikiem przy ul. Przemyskiej w Dubiecku

1.Zakres obejmował nadbudowę i zmianę konstrukcji dachu na budynku LO nawiązującą do stanu części istniejącej. Nadbudowa – aula ma miejsce nad łącznikiem części licealnej szkoły, między budynkiem dydaktycznym a salą gimnastyczną.
W efekcie zrealizowanej inwestycji uzyskano przestrzenną wielofunkcyjną salę o pow. 110,5 m2, dwa pomieszczenia pomocnicze o pow. 32,8 m2 i 14,2 m2 oraz korytarz ewakuacyjny o pow. 23,0 m2. Powierzchnia całkowita pomieszczeń wynosi 180,5 m2. Aula jest wyposażona w system wentylacji mechanicznej.
2. Rozpoczęcie inwestycji – styczeń 2020 r.,
3.Dokumentację projektową wykonano w 2020 r., koszt 25 000 zł
4.W roku 2020 wykonano pierwszy etap prac budowlanych tj. dach nad częścią istniejącą oraz stan surowy zamknięty auli, wartość wykonanych prac wyniosła 606 878,81 zł oraz koszt nadzoru inwestorskiego 5 904,00 zł. W sumie koszty w 2020 r wyniosły 612 782,81 zł, w tym dofinansowanie Powiatu Przemyskiego – 285 000,00 zł
5. W roku 2021 wykonano drugi ostatni etap prac budowlanych, prace budowlane ukończono w połowie grudnia 2021 r., wartość prac II etapu wyniosła 669 728,35 oraz koszt nadzoru inwestorskiego 13 776,00 zł. W sumie koszty w 2021 r. 683 504,35 zł, w tym dofinansowanie Powiatu Przemyskiego – 250 00,00 zł
6.Ogólny koszt całej inwestycji wyniósł 1 321 287,16 zł, w tym łączne dofinansowanie Powiatu Przemyskiego do całej inwestycji – 535 000,00 zł.