„Majówka pod dereniem i jabłonią”

„Majówka pod dereniem i jabłonią” to impreza, która rok rocznie przyciąga wiele osób do bolestraszyckiego Arboretum. Również i w tym roku 1 maja odwiedzający ogród przybyli tłumnie, nie tylko by spacerować kwietnymi alejkami, ale mogli się także dowiedzieć jak zaplanować piękny, ekologiczny sad oraz zakosztować zdrowych, owocowych przetworów.

To jednak nie wszystko, wśród wielu stoisk dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane wyroby z koziego mleka, a w szczególności ekologiczne kozie sery. Przez chwilę można było poczuć się jak w południowej Francji, bowiem tuż obok wystawcy zapraszali do skosztowania różnych win.

Jak to w Arboretum, nie mogło zabraknąć słynnej dereniówki i wielu wyrobów pszczelarskich. Stoiska ze smakołykami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich również licznie odwiedzano, a to z powodu wspaniałych gołąbków ze skwarkami, pysznych pierogów, sycącego bigosu staropolskiego oraz grillowanych kiełbas i kaszanek.

Ucztą dla uszu był z kolei występ zespołu wokalnego z klubu garnizonowego. Piosenka „Pamiętajcie o ogrodach” doskonale komponowała się z kwietnymi jabłoniami, gruszami i czereśniami. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała odwiedzającym Arboretum, wśród których spotkać można było Ryszarda Adamskiego Przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego oraz Wicestarostę Przemyskiego – Marka Kudłę z małżonką, Marka Iwasieczko – Wójta Gminy Medyka oraz Janusza Hołyszko – Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.