Manewry forteczne w Duńkowiczkach INFORTECA

Już po raz drugi na forcie w Duńkowiczkach odbyły się „manewry forteczne” pod hasłem INFORTECA. Podobnie jak i w roku ubiegłym, pogoda dopisała, a uczestnicy wielogodzinnych manewrów wyszli z tej imprezy usatysfakcjonowani. Organizatorami „manewrów” byli wespół – Powiat Przemyski oraz Gmina Orły.
Zanim jeszcze Starosta Przemyski Jan Pączek i Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki dokonali oficjalnego otwarcia „manewrów” to na fortecznej estradzie prezentowali się młodzi przemyscy artyści – Zespół z Klubu Garnizonowego 5 batalionu strzelców podhalańskich oraz grupa z Zespołu Szkół Muzycznych z Przemyśla. Dużo dobrego starego bluesa usłyszeć można było w wykonaniu muzyków SIMPLE MUSIC TEAM, a jako gwiazda wieczoru wystąpił znany kabaret „Koń Polski”. Kolejnymi punktami programu był koncert zespołu „MUS!” oraz widowisko historyczno – teatralne „Ku Niepodległości” obrazujące stulecie odzyskania Polskiej Państwowości w wykonaniu Teatru SAN i członków Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”.
Do późnych godzin trwała forteczna zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu „Legend”. W międzyczasie wszyscy chętni, niezależnie od wieku, skorzystać mogli z rozlicznych oferowanych atrakcji, a także zwiedzić fort wraz z przewodnikiem.
Druga udana edycja „manewrów” dowiodła, że taka forma promocji naszego dziedzictwa historycznego może liczyć na szeroką publiczność.