Międzynarodowa Konferencja Medyczna Fundacji „jerzyk”

Oprac.: M. Dachnowicz
Fot.: archiwum fundacji „jerzyk”

Wzorem lat wcześniejszych w minioną sobotę odbyła się Międzynarodowa Konferencja Medyczna Fundacji „jerzyk”. W tym roku pod nazwą: „Współczesne zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci i młodzieży”, podczas której poruszone zostały istotne problemy na które narażeni są dzieci i młodzież. Konferencja, nad którą honorowy patronat sprawował starosta przemyski Jan Pączek i prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun odbywała się w hotelu Accademia. Konferencją swoją obecnością zaszczycili ks. Łukasz Sowa Archidiecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych, wicestarosta przemyski Marek Kudła, Bartłomiej Barszczak kierownik Biura Prezydenta Miasta Przemyśla, dr Teresa Adamczyk z-ca dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, dr n. med. Maciej Kuligowski dyrektor Podkarpackiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Przemyślu, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego O/Podkarpacki, Jolanta Karpińska – Ciuba p.o. dyrektora Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.
Zainteresowanie konferencją było bardzo duże, a zebrani mogli zapoznać się zarówno z systemem i metodami intensywnej rehabilitacji neurofizjologicznej – Metodą Kozyavkina jak również zagadnieniami dotyczącymi zdrowia psychicznego najmłodszych, którzy coraz częściej mają poważne problemy.
Dodatkowo uczestnicy konferencji mogli obejrzeć wystawę przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Przemyślu zatytułowaną: „Mamo, ja nie chcę wojny”.