Najpiękniejsza ozdoba choinkowa – Choinka 2012
W dniu 19 grudnia 2012 r. w Muzeum Historii Miasta Przemyśla rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszą ozdobę choinkową – Choinka 2012. Komisja oceniała 605 prac, które wykonało 524 dzieci.
W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych i 9 przedszkoli z Przemyśla oraz 27 szkół z okolic Przemyśla – (Bircza, Buszkowice, Darowice, Drohojów, Dubiecko, Fredropol, Hermanowice, Hureczko, Iskań, Kalników, Kupiatycze, Łętownia, Maćkowice, Małkowice, Nienadowa, Niziny, Orły, Ostrów, Radymno, Reczpol, Siedliska, Sierakośce, Trójczyce, Torki, Wyszatyce, Zadąbrowie, Żurawica).
Przekazanie nagrody dla Szkoły Podstawowej w Trójczycach
Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych:
- Przedszkolaki /5-6 lat/
- Klasy I – III
- Klasy IV – VI
Po obejrzeniu prac Komisja wyłoniła 39 uczestników przyznając nagrody i wyróżnienia:
Przedszkolaki (5-6)
Wyróżnienie
Kacper Swatek – Przedszkole nr 9
Maja Zawadzka – Przedszkole nr 12
Hubert Perłak – Przedszkole nr 12
III miejsce
Jowita Derewońko – Przedszkole nr 14
Emma Hemerling – Przedszkole nr 3
Michał Biały – Przedszkole nr 3
II miejsce
Patryk Orłów – Przedszkole nr 4
I miejsce
Honorata Kupiniak – Przedszkole nr 12
Kl. I-III
Wyróżnienie
Martyna Smuczek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy
Gabriela Grzech – Szkoła Podstawowa w Iskani
III miejsce
Julia Nowak Szkoła – Podstawowa w Dubiecku Swietlica
II miejsce
Marcela Hausman – Szkoła Podstawowa nr 14
Klaudia Wnorowska – Szkoła Podstawowa w Łętowni
I miejsce
Oskar Marek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy
Kl. IV-VI
Wyróżnienie
Martyna Presnal – Szkoła Podstawowa Drohojowie
Kamila Sołdar – Szkoła Podstawowa Wyszatyce
III miejsce
Bartosz Pyra – Szkoła Podstawowa Dubiecko
II miejsce
Kamila Lewicka SOSW nr 1
I miejsce
Szkoła Podstawowa w Trójczycach (nagroda zbiorowa) :
Patrycja Choma
Magda Golec
Jakub Homa
Dominik Grabowski
Gabriela Grasza
Małgorzata Kaszuba
Paulina Siara
Sara Strzałkowska
Karolina Wasyłyk
Kinga Wielgosz
Eryka Woźniak
Wiktoria Gaweł
Wiktoria Pelc Stroik
Kl. I-III
III miejsce
Oliwia Rodzeń – Szkoła Podstawowa nr 15
II miejsce
Gabriela Kucaj – Szkoła Podstawowa w Orłach
I miejsce
Malwina Kucaj – Szkoła Podstawowa w Orłach
Kl. IV-VI
III miejsce
Bartłomiej Krępuszewski – Szkoła Podstawowa w Wyszatycach
II miejsce
Ola Woś – Szkoła Podstawowa w Drohojowie
I miejsce
Wiktoria Sopel – Szkoła Podstawowa w Drohojowie
Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez:
Jan Pączek – Starosta Przemyski
Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla
Wojciech Władyczyn – Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej
Teresa Bystrzycka.