Niepowtarzalny Koncert Noworoczny w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej w Żurawicy

Oprac.: M. Dachnowicz, w oparciu o  stronę: www.zurawica.pl
Fot.:  nadesłane z FB strony„Gmina Żurawica-Wspólnota Samorządowa”

Dnia, 2 stycznia 2022 r. odbyło się tradycyjne, doroczne spotkanie noworoczne w gminie Żurawica uświetnione koncertem Harcerskiej Orkiestry Dętej w Żurawicy. Ściągnęło ono tłumy, wypełniając żurawickąhalę sportową. Ze uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju, odbywało się ono w zgodzie z aktualnie panującymi wytycznymi sanitarnymi związanymi z epidemią covid-19. Na koncert przybyli wieloletni miłośnicy Orkiestry, by doskonale się bawić przy dźwiękach znanych wszystkim tradycyjnych, polskich kolęd ale i także popularnych przebojów świątecznych, m.in. takich jak; „All I want for ChristmasisYou” Mariah Carey czy „LastChristmas” brytyjskiego duetu Wham!Wydarzenie zaszczyciło wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in.: gospodarz gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, starosta przemyski Jan Pączek, wicestarosta Marek Kudła, radna powiatu przemyskiego Krystyna Raba-Opacka, dowódca 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy ppłk Rafał Kluz, sekretarz gminy Żurawica Ryszard Kostelecki, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy ks. dziekan Marian Hofman, prezes Stowarzyszenia Muzycznego „Viento” Witold Beer, szefowa przemyskiego oddziału Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Bernadeta Jasińska, dyrektor Zarządu dróg Powiatowych w Przemyślu Janusz Hołyszko i wielu innych. W rolę konferansjerów wcielili się gospodarze wydarzenia – Renata Drewniak – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy oraz Jan Semków – były dyrektor szkoły, opiekun i dobry duch Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy.Spotkanie noworoczne to też znakomita okazja do podziękowań za miniony rok i złożenia najlepszych życzeń na ten, który się właśnie rozpoczyna. Złożone zostały przez starostę przemyskiego Jana Pączka oraz włodarza gminy Tomasza Szeleszczuka. Wypowiedzianych zostało wiele miłych i dobrych słów pod adresem wszystkich osób tworzących Orkiestrę – od kapelmistrza Jana Łaskarzewskiego, jego synów Tomasza i Jacka, społeczników, którzy z oddaniem pracują nad jej jakością i rozwojem.