Nowa siedziba Oddziału Celnego w Przemyślu

6 października 2020 r. w Krównikach dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego oddziału celnego wraz z infrastrukturą kontrolno-magazynową.
Budowa nowej siedziby to największa inwestycja Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podkarpackim szacowana na ok. 50 mln zł.  Projekt zakłada budowę 70 stanowisk do kontroli celnej samochodów ciężarowych, plac parkingowy samochodów zatrzymanych na ok. 260 stanowisk, parkingi dla klientów i pracowników. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest stworzenie lepszych warunków obsługi przedsiębiorców oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej.
Przewidywanym terminem zakończenia budowy jest rok 2024.
W uroczystości wzięli udział m.in. Podsekretarz stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Dziedzic, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk, były Prezydent Przemyśla Robert Choma oraz Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu Aleksander Baczyk

Fot. A. Czereba – Urząd Miasta w Przemyślu