Otwarcie wyremontowanego Posterunek w Orłach

21.01.2021 r. w miejscowości Orły oddano do użytku wyremontowany posterunek Policji. Słowa uznania należy skierować w stronę Wójta Bogusława Słabickiego, ponieważ dzięki jego decyzjom możemy liczyć na poprawę bezpieczeństwa w gminie i powiecie przemyskim.

Dzięki modernizacji budynku policjanci będą mogli pracować w lepszych warunkach m.in. została powiększona powierzchnia użytkowa komisariatu, powstały nowe pokoje oraz zaplecze logistyczne i sanitarne. Koszt inwestycji wyniósł 150 tys. zł i w całości pokryty był z budżetu gminnego.

Komisariat Policji w Orłach powstał już początkiem lat 70, wybudowany przez mieszkańców miejscowości w czynie społecznym. Pełnił on wtedy rolę posterunku Policji, następnie przez niedługi okres był komisariatem po czym ponownie powrócił do pierwotnej funkcji systemowej czyli posterunku. Część parterowa przeznaczona była do działań operacyjnych Policji, natomiast na piętrze mieściło się mieszkanie służbowe. W 2020 po zwolnieniu się mieszkania postanowiono całość budynku przeznaczyć do celów operacyjnych i dzięki temu zwiększono powierzchnię siedziby posterunku do 200 m2. W skład posterunku wchodzi 6,5 arowa działka z parkingiem. Komórka w Orłach jest częścią komisariatu Policji w Żurawicy, która będzie prowadzić prace patrolową i posiadać zespół kryminalny czyli ogniwo prewencji i kryminalne. Działania operacyjne prowadzić będzie 17 policjantów na terenie dwóch gmin Żurawicy i Orłów. Uroczystego otwarcia wyremontowanego obiektu dokonali m.in. Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jan Pączek – Starosta Przemyski, Bogusław Słabicki – Wójt Gminy Orły, Tomasz Szeleszczuk – Wójt Gminy Żurawica.

Oprac: E. Gierczak
Zdjęcia: M. Czechowska, S. Łoś