Pamięć o zamordowanych na Kresach

W niedzielę 11 marca 2018  w kościele pw. Św. Trójcy w Przemyślu uczczono pamięć ofiar mordu dokonanego w lutym 1944 roku na polskich mieszkańcach Huty Pieniackiej i Korościatyna przez członków OUN-UPA i SS „Galizien”.
Po Mszy św. w intencji pomordowanych i ich rodzin składano kwiaty, zapalano znicze i modlono się przy tablicy wmurowanej w klasztorny mur poświęconej martyrologii  Polaków na dawnych polskich Kresach. W uroczystości wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, który odczytał list o Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, samorządowcy – Starosta Przemyski Jan Pączek, Wiceprezydent Przemyśla Janusz Hamryszczak, kombatanci, kresowiacy, wojskowi, harcerze i mieszkańcy miasta.
Organizatorem uroczystości byli: Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów im. Ks. Bronisława Mireckiego w Przemyślu, Przemyskie Rodziny Kresowe, a także miejscowy Klub Inteligencji Katolickiej.