Pamięci Abpa dr Ignacego Tokarczuka

29 grudnia 2017r. w piątą rocznicę śmierci ks. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w przemyskiej Katedrze odbyła się  Msza św.  koncelebrowana pod przewodnictwem  ks. Abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego. W Mszy św. uczestniczyły osoby dla których Abp Ignacy Tokarczuk był bardzo bliskim, szczególnie zasłużonym  i cenionym duchowym przywódcą. Obecne były poczty sztandarowe Solidarności, Kolejarzy, Rolników i Technikum Nr 8, którego Abp był patronem, a także członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej, którego Arcybiskup był członkiem honorowym. Po Mszy św. złożono kwiaty, zapalono znicze i modlono się  przy grobie Arcybiskupa.

Kolejna Msza św. w Bazylice Archikatedralnej  w intencji Ks.Abpa Ignacego Tokarczuka odbyła się 13.01.2018r.  Była to msza na inaugurację „Roku Pamięci Arcybiskupa dr Ignacego Tokarczuka w 100 Rocznicę Urodzin”.  Po Mszy św. i modlitwie przy grobie odbyła się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej  Konferencja naukowa poświęcona pamięci Ks. Abp. Ignacego Tokarczuka.  Obecny na Mszy św., a potem na konferencji Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński przypomniał , że uchwałą  Sejmu RP, Rok 2018 poświęcony jest  pamięci Ks. Abp. Ignacego Tokarczuka.
Fotografia: Stanisław Szarzyński