Powiat Przemyski przygotowany do zimy

W dniu 17.11.2021 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu obradowała wspólna dla Miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Tematem posiedzenia było omówienie stanu przygotowania powiatowych i miejskich służb do okresu zimowego. Szczególną uwagę poświęcono  zimowemu utrzymaniu dróg, odśnieżaniu dachów wielkopowierzchniowych oraz pomocy osobom objętym pomocą socjalną i osobom bezdomnym.

Prace związane z zimowym utrzymaniem dróg w Powiecie Przemyskim będą prowadzone na łącznej długości 435,804 km. Zabezpieczono w sumie 13 pługopiaskarek, 4 nośniki z pługiem dwustronnym, 11 ładowarek oraz 2 pługi wirnikowe. Do zwalczania śliskości użyta będzie mieszanka piaskowo-solna. Przewidywany szacunkowy koszt zimowego utrzymania dróg powiatowych to kwota ok. 1 miliona złotych.

Osoby bezdomne mają możliwość korzystania ze schronienia w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Przemyślu przy ulicy Focha 12 oraz z pomocy w formie gorącego posiłku w Jadłodajni Centrum Charytatywnego Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy ulicy Kapitulnej 1. Ponadto w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można będzie uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Tekst: M. Chomycz-Śmigielska
Zdjęcia: M. Dachnowicz