Powiat Przemyski wspiera Warsztat Terapii Zajęciowej w Korytnikach

Oprac.: M. Dachnowicz
fot.: Archiwum WTZ w Korytnikach

Właśnie zakończono drugi etap remontu.
W ciągu minionego półtora roku w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach przeprowadzono szereg inwestycji. Kosztowały one 530 tys. złotych. Z tej kwoty powiat przemyski dołożył 180 tys. złotych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczył 320 tys. złotych, a ok. 40 tys. złotych pochodziło z wkładu własnego Polskiego Towarzystwa Walki Z Kalectwem, oddział w Przemyślu.
Praktycznie od podstaw wykonano kuchnię. Jest ona wyposażona we wszystkie nowoczesne urządzenia kuchenne, bezpieczne dla podopiecznych. W uroczystości wieńczącej prace remontowe udział wziął m.in. wicestarosta przemyski Marek Kudła, członkowie zarządu powiatu przemyskiego Zbigniew Blecharczyk i Ryszard Gołębiowski, skarbnik powiatu przemyskiego Agnieszka Paryga oraz sekretarz powiatu przemyskiego Jerzy Góralewicz.
Warsztat Terapii Zajęciowej w Korytnikach działa od grudnia 2003 r. Jednostką prowadzącą jest Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu.
Warsztat finansowany jest w 90% ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i w 10% ze środków Powiatu Przemyskiego. Do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach uczęszcza 72 osoby niepełnosprawne, w wieku powyżej 18 lat, z Przemyśla i gmin powiatu przemyskiego: Przemyśl, Krasiczyn, Krzywcza, Orły i Dubiecko. Codziennie są dowożone do WTZ na siedmiogodzinne zajęcia, a po nich rozwożone do domów. W kolejce na przyjęcie czeka kilkanaście osób.