RADIO BIWAK NA ZAMKU W KRASICZYNIE

W najbliższą sobotę Radio Biwak zagości w krasiczyńskim zamku . Obiekt niezwykły , bo pokonując pięć wieków zachował się w idealnym stanie . Jest perłą polskiego i włoskiego renesansu , bo dekoracje są dziełem artystów także włoskich. Nasi reporterzy zaproszą słuchaczy do wehikułu czasu i przenosić będą w przeszłość zatrzymując się w latach najciekawszej historii zamku. Dzisiejsi gospodarze zamku, Fundacja Pro Arte et Historia, przygotowali na nasz przyjazd wiele niespodzianek . Miedzy innymi główny kucharz i cukiernik zamku przygotowali produkty do wspólnego gotowania i pieczenia krasiczyńskich specjałów. Doniesiono też nam ,że do naszej wizyty przygotowuje się główny kamerdyner… Co to oznacza ? Tego nie wiemy. Poproszono nas byśmy zabrali ze sobą odpowiednie buty do dworskiego tańca. Prognoza pogody także niesie dobre wieści związane z sobotą. Zapraszamy Państwa do odbiorników ale też do zamku , jeśli będziecie w pobliżu.

fot.: https://www.radio.rzeszow.pl/wszystkie-artykuly/polecamy/w-biwaku/33619/radio-biwak-na-zamku-w-krasiczynie