Rocznica odzyskania niepodległości w Gminie Przemyśl

Uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowano na terenie wielu gmin powiatu przemyskiego. Między innymi na zaproszenie Wójta Gminy Przemyśl Andrzeja Huka, w dniu 10 listopada 2017 roku o godzinie 17.00, uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Ostrowie, rozpoczęły się Gminne Obchody Święta Niepodległości z towarzyszeniem Pocztu Sztandarowego 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, sztandarów jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i szkół z terenu Gminy oraz z licznym udziałem zaproszonych gości, mieszkańców Gminy Przemyśl i Ostrowa. Następnie złożono kwiaty pod Pomnikiem, a w Domu Ludowym w Ostrowie zorganizowano okolicznościowy Koncert Patriotyczny. Uroczystości odbyły się z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Medyki, pocztów sztandarowych, harcerzy, przedstawicieli grup rekonstrukcyjnych oraz zaproszonych gości: Posłowie na Sejm RP – Andrzej Matusiewicz i Wojciech Bakun, Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Wiceprezydent Przemyśla Janusz Hamryszczak, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski, Zastępca Przewodniczącego Rady Władysław Maciupa, Radni Powiatu Przemyskiego, Wójt Gminy Medyka Marek Iwasieczko oraz przedstawiciele samorządów Ziemi Przemyskiej i Gminy Przemyśl, pracownicy i mieszkańcy gminy.

Dokumentacja fotograficzna pochodzi ze strony internetowej Gminy Przemyśl.