Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

14 września br. w Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej zorganizowała i sfinansowała spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem. Spotkania te odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasiczynie, Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywczy oraz w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy.

Wiesław Drabik jest autorem ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić… Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa.

Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁamYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek).