Sytuacja powodziowa w powiecie przemyskim – fotorelacja

Stan na godzinę 6:00 powiat przemyski dnia 24 czerwca 2020 r.

Gmina Bircza i Dubiecko – sytuacja stabilna.

W Gminie Krzywcza nadal miejscowość Chyrzyna pozostaje odcięta, drogi dojazdowe zalane brak możliwości przejazdu. W nocy z 23/24.06.2020 r. Osp, PSP, Wojska Obrony Terytorialnej zabezpieczyły domy mieszkalne w miejscowości Chyrzyna i Kupna. Dyspozytornia medyczna w Przemyślu została poinformowana o braku dojazdu do Chyrzyny. Stan wody na Sanie w tym terenie nie opada, w ciągu nocy poziom wody podniósł się i zalał kolejne odcinki drogi powiatowej relacji Krzywcza – Olszany oraz pola uprawne w miejscowości Chołowice. Wójt Gminy Krzywcza na bieżąco monitoruje ewentualne potrzeby mieszkańców z odciętej miejscowości w Chyrzynie.

W Gminie Żurawica w miejscowości Buszkowice Przysiółek Przerwa – rzeka San zalała stare koryto rzeki odcinając tym samym mieszkańców Przerwy od głównej drogi. Wójt Gminy Żurawica na bieżąco monitoruje sytuację w terenie. Wójt Gminy Żurawica przy pomocy OSP zabezpiecza przewóz mieszkańców. Na chwilę obecną Gmina nie zgłasza wniosku o wsparcie ze strony powiatu.

Na terenie powiatu przemyskiego zostały zamknięte drogi powiatowe: 2083R Krzywcza – Olszany, 2069R Babice – Krążki – Iskań, 1777R Nienadowa – Bircza w miejscowości Iskań.

W związku z wprowadzonym stanem alarmowym przeciwpowodziowym Starosta Przemyski w dniu 23 czerwca br. wprowadził na terenie powiatu przemyskiego alarm przeciwpowodziowy.

Fotorelacja: