Upamiętniono 81. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

10 kwietnia 2021 r. odbyły się skromne w warunkach rygoru sanitarnego, uroczystości upamiętniające 81. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej: zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich w Przemyślu przy współpracy i obecności: Wojciecha Bakuna Prezydenta Miasta Przemyśla, Jana Pączka Starosty Przemyskiego, ppłk Marcina Zalewskiego Dowódcy Garnizonu Przemyśl i innych samorządowców Piotra Pilcha, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego, przemyskich radnych miejskich i powiatowych. Na program złożyła się: Msza Św. w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Przemyślu celebrowana w intencji ofiar, bezpośrednio po Mszy złożono kwiaty:

– pod Tablicą upamiętniającą Ofiary Zbrodni Katyńskiej znajdującą się wewnątrz świątyni,

– przy Grobie Katyńskim na Cmentarzu Wojskowym,

– przy Pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia (Wyb. Marszałka Józefa Piłsudskiego),

– na zakończenie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą ofiarom Katastrofy Smoleńskiej przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Oprac.: M. Dachnowicz