Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
x

Informacja dotycząca pomocy Ukrainie

Single

VII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej

Oprac.: M. Dachnowicz

W niedzielę, 30 stycznia 2022 r. w Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej odbył się finał VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, rozpoczął się on Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala. W tym uroczystym wydarzeniu wziął udział Starosta Przemyski Jan Pączek. Po mszy zgromadzeni wysłuchać mogli kolęd i pastorałek w wykonaniu małżeńskiego duetu Magdy Anioł i Adama Szewczyka. Po ogłoszeniu wyników dla słuchaczy zgromadzonych w Bazylice i dla widzów kanału YouTube zaśpiewało 9 laureatów Festiwalu.

 

Prezentujemy wyniki zapisane w protokole pokonkursowym, oraz zachęcamy do obejrzenia relacji na kanale youtube:

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia jury przesłuchującego i oceniającego nagrania uczestników
VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej w ramach
II etapu – odbywającego się on-line w dniu 25.01.2022 r. w Centrum Kulturalnym
w Przemyślu

Jury w składzie:

Dominika Osypanko – muzykolog (Centrum Kulturalne w Przemyślu)
Henryk Rudawski – muzyk (Podkarpackie Stowarzyszenie GOSPEL w Przemyślu)
Adam Mikosiak – Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej

po wysłuchaniu 83 zakwalifikowanych do II etapu prezentacji muzycznych, postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących uczestników w poszczególnych kategoriach:


KATEGORIA SOLIŚCI 6-8 LAT:

wykonawcy amatorzy

Jury nie przyznało w tej kategorii poszczególnych miejsc.

Nagrodę rzeczową ufundowaną przez Państwa Jolantę i Artura Łukasiewiczów otrzymuje Antoni Wojtyna z Dębna (woj. podkarpackie)

Wyróżnienia wraz z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu otrzymują:

– Jagoda Pala z Bielska-Białej (woj. śląskie)

– Karmen Kowalska z Zamościa (woj. lubelskie)

wykonawcy uczący się

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

Wyróżnienie wraz z nagrodą rzeczową ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu otrzymuje Gabriela Śliwa – GOK w Borowej (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA SOLIŚCI 9-11 LAT:

wykonawcy amatorzy

I Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 400,00 zł (czterysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje Laura Skawiniak z Raby Wyżnej (woj. małopolskie)

II Miejsce wraz z nagrodą rzeczową ufundowaną przez Urząd Miasta Przemyśla i Starostwo Powiatowe w Przemyślu otrzymuje Zuzanna Kulon z Dydni (woj. podkarpackie)

III Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 200,00 zł (dwieście złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Gabriela Sykała z Przeworska (woj. podkarpackie)

Wyróżnienie wraz z nagrodą rzeczową ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu otrzymuje Nikodem Zoń z Siekierczyny (woj. małopolskie)

wykonawcy uczący się

I Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 400,00 zł (czterysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Maria Kołodziejczyk – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu (woj. małopolskie)

II Miejsce wraz z nagrodą rzeczową ufundowaną przez Urząd Miasta Przemyśla i Starostwo Powiatowe w Przemyślu otrzymuje Antonina Szyler z Rozbórza Długiego (woj. podkarpackie)

III Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 200,00 zł (dwieście złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Karina Kowalska – Studio Wokalne DISOUND w Zamościu (woj. lubelskie)

Wyróżnienie wraz z nagrodą rzeczową ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu otrzymuje Emilia Konieczny z Jasielskiego Domu Kultury (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA SOLIŚCI 12-14 LAT:

wykonawcy amatorzy

I Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 400,00 zł (czterysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Kornelia Czerwiec 
z Krakowa (woj. małopolskie)

II Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 300,00 zł (trzysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje Marcelina Obara z Tarnobrzega (woj. podkarpackie)

III Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 200,00 zł (dwieście złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Lena Małodzińska 
z Dydni (woj. podkarpackie)

Wyróżnienia wraz z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe
w Przemyślu otrzymują:

 Paweł Madzia z Nowego Sącza (woj. małopolskie)

– Anna Wojnar ze Studziana (woj. podkarpackie)

wykonawcy uczący się

I Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 400,00 zł (czterysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Antonina Piotrowska 
– Klub 21 BSP w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

II Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 300,00 zł (trzysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje Kornelia Wodka z Przemyśla (woj. podkarpackie)

III Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 200,00 zł (dwieście złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Eryk Chudzik 
– MDK w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA SOLIŚCI 15-18 LAT:

wykonawcy amatorzy

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

Wyróżnienia wraz z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe
w Przemyślu otrzymują:

– Jagoda Rataj z Katowic (woj. śląskie)

– Julia Rączka z Bielska-Białej (woj. śląskie)

wykonawcy uczący się

I Miejsce ex aequo wraz z nagrodami finansowymi w kwocie po 400,00 zł (czterysta złotych 00/100) każda, ufundowanymi przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymują:

– Gabriela Tomaka – Klub 21 BSP w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

– Katarzyna Bobowicz – Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki (woj. podkarpackie)

Jury nie przyznało w tej kategorii II miejsca.

III Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 200,00 zł (dwieście złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Amelia Tabaczek – GOK w Lubaczowie (woj. podkarpackie)

Wyróżnienia wraz z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe
w Przemyślu otrzymują:

– Kamila Szeliga – Klub 21 BSP w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

– Faustyna Grzesik – MDK w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

– Kornelia Kozioł – Klub 5 BSP w Przemyślu (woj. podkarpackie)

– Tomasz Nowak – Rzeszowski Dom Kultury (woj. podkarpackie)

– Aleksandra Barycka z Prałkowiec (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA SOLIŚCI DOROŚLI:

wykonawcy amatorzy

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

Wyróżnienie wraz z nagrodą rzeczową ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu otrzymuje Klaudia Kozioł z Kobieli (woj. świętokrzyskie)

wykonawcy  uczący się

I Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 400,00 zł (czterysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Dominika Malec 
– Klub 21 BSP w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

II Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 300,00 zł (trzysta złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje Aleksandra Stawarz – Klub 21 BSP w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

III Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 200,00 zł (dwieście złotych 00/100) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Michał Podgórski
– Klub 21 BSP w Rzeszowie (woj. podkarpackie)

Wyróżnienia wraz z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe
w Przemyślu otrzymują:

– Michał Steciak z Krasznic (woj. świętokrzyskie)

– Valentyna Maslovska z Rzeszowa (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA DUETY:

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

Wyróżnienia otrzymują:

– Duet Magdalena Babraj i Amelia Wielgus z Królówki (woj. małopolskie)

– Duet ANGELS – Klaudia Kiczor i Zuzanna Pyczek z Bilczy (woj. świętokrzyskie)

 

KATEGORIA TERCETY:

wykonawcy amatorzy

Jury nie przyznało w tej kategorii poszczególnych miejsc.

Nagrodę rzeczową ufundowaną przez Państwa Jolantę i Artura Łukasiewiczów otrzymuje
trio Prowadzi nas Jezus z Ustrzyk Dolnych (woj. podkarpackie)

wykonawcy uczący się

Jury nie przyznało w tej kategorii poszczególnych miejsc.

Wyróżnienia otrzymują:

 Tercet KDK – Kozienicki Dom Kultury (woj. mazowieckie)

– Trio Natalia Wilczek, Sandra Kocyk, Maria von der Donk – ZSM w Radomiu
(woj. mazowieckie)

 

KATEGORIA CHÓRY:

I Miejsce  wraz z nagrodą finansową w wysokości 1000,00 zł (tysiąc złotych 00/100) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Chór Nauczycielski ZNP i SCK „AKORD” pod dyr. Grzegorza Oliwy z Mielca (woj. podkarpackie)

II Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 800,00 zł (osiemset złotych 00/100) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Chór mieszany Cantores Carvatiani pod dyr. Anny Cisoń-Połeć – Muzeum Dworu Karwacjanów i Gładyszów
w Gorlicach (woj. małopolskie)

Jury nie przyznało w tej kategorii III miejsca.

Wyróżnienie otrzymuje Chór Con Passione pod dyr. Iwony Matysiewicz ze SP nr 47
w Lublinie (woj. lubelskie)

 

KATEGORIA ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

Wyróżnienie dla Niżańskiej Kapeli Ludowej – NCK „Sokół” w Nisku (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA ZESPOŁY ŚPIEWACZE

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc

Wyróżnienie otrzymuje LZŚ Dolanie z Gniewczyny Trynieckiej – GCKiCz w Tryńczy
(woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNE

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

Wyróżnienie otrzymuje Zespół RAJGA – Klub 5 BSP w Przemyślu (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNO-INSTRUMENTALNE

wykonawcy amatorzy

Jury nie przyznało w tej kategorii I i II miejsca.

III Miejsce wraz z nagrodą finansową w wysokości 600,00 zł (sześćset złotych 00/100) ufundowaną przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymuje
Zespół Parafialny „FAUSTYNA” 
z Równego (Ukraina)

Wyróżnienia otrzymują:

– Rodzinny Zespół Buśko Band z Radymna (woj. podkarpackie)

– Zespół Rodzinny „NA KAŻDĄ NUTĘ” z Modliborzyc (woj. lubelskie)

wykonawcy uczący się

Jury nie przyznało w tej kategorii I i II miejsca.

III Miejsce ex aequo wraz z nagrodami finansowymi w wysokości po 600,00 zł (sześćset złotych) każda, ufundowanymi przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej otrzymują:

– Zespół HARNASIE – Klub 5 BSP w Przemyślu (woj. podkarpackie)

– Zespół wokalno-instrumentalny XYZ z Przemyśla (woj. podarpackie)

 

KATEGORIA ORKIESTRY

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

– Wyróżnienie otrzymuje Orkiestra PSM II st. ZPSM w Jarosławiu (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA SOLIŚCI INSTRUMENTALIŚCI:

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc.

Wyróżnienie otrzymuje Aleksandra Rydzik (cymbały) – Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym (woj. podkarpackie)

 

KATEGORIA SCHOLE

Jury nie przyznało w tej kategorii miejsc i wyróżnień

 

Jury w tegorocznej edycji Festiwalu postanowiło nie przyznawać Nagrody Grand Prix.

                                                                                         

 

Partnerzy

dps-huwniki
lo_dubiecko
odswiezamy_nasze_miasta
osrodek
pckin_zamek
pcpr_banner
poki_banner
poradnia
zielona_linia
zs_nienadowa
banner_psnz
logo_llp
Mapa powiatu

Kontakt

Kontakt

Adres: Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl
Telefon: 166 785 054
E-mail: starostwo@powiat.przemysl.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30