VII POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO -POŻARNICZE OSP POWIATU PRZEMYSKIEGO

W dniu 15 września 2013 r. na stadionie sportowym klubu sportowego „Bizon” w Medyce rozegrane zostały VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Przemyskiego.

W zawodach udział wzięło łącznie 20 drużyn, tj.:

• 12 męskich (grupa A),
  • 5 kobiecych (grupa C) ,
  • 1 MDP Dziewczęta,
  • 2  MDP Chłopcy .

Zawody rozegrano w konkurencjach sztafeta pożarnicza 7x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe oraz rozwinięcie bojowe MDP i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami MDP. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska PSP w Przemyślu pod kierownictwem Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Tadeusza Kudyby i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przemyślu pod przewodnictwem Prezesa dh Witolda Kazienko. Gospodarzem zawodów była Gmina Medyka pod kierownictwem Wójta Marka Iwasieczko     i  OSP Medyka na czele z Prezesem dh Dawidem Chachurą.

Zawody sędziowała komisja złożona z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu pod przewodnictwem Sędziego Głównego mł. bryg. Artura Domagalskiego. Zabezpieczenie medyczne zawodów stanowiła Grupa Ratownictwa przy PCK w Przemyślu pod kierownictwem Pana Łukasza Szarugi.

Zawody obserwowali goście honorowi : ks. Prałat Mieczysław Rusin – kapelan strażaków Archidiecezji Przemyskiej, bryg. Ireneusz Szpyrka – Przedstawiciel Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Pan Jan Pączek – Starosta Przemyski, Pan Ryszard Adamski – Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, Pan Marek Kudła – Wicestarosta Przemyski, Pan Jerzy Góralewicz  – Sekretarz Powiatu Przemyskiego, Pani Agnieszka Cynowska – Porada – Pełnomocnik Starosty ds. Współpracy ze Służbami, Strażami     i Inspekcjami, płk poż. w st. spocz. mgr Stanisław Lula – Prezes Honorowy Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przemyślu, Wójtowie Gmin Powiatu Przemyskiego, Prezesi i Komendanci Gminni ZOSP RP oraz działacze samorządowi.

Podczas zawodów Komendant Miejski PSP w Przemyślu st. bryg. Tadeusz Kudyba został odznaczony przez Starostę Powiatu Przemyskiego Jana Pączka oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego Ryszarda Adamskiego odznaką honorową „Zasłużony dla Powiatu Przemyskiego”.

Klasyfikacja generalna zawodów:

Grupa MDP Dziewczęta:

1  miejsce OSP Niziny.

Grupa MDP Chłopcy:

1  miejsce OSP Niziny,
2  miejsce OSP Kniażyce.

Grupa C:

1  miejsce OSP Kupiatycze,
2  miejsce OSP Reczpol,
3  miejsce OSP Walawa.

Grupa A:

1  miejsce OSP Bolestraszyce,
2  miejsce OSP Dubiecko,
3  miejsce OSP Ujkowice.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy a drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 3  w poszczególnych grupach otrzymały puchary ufundowane przez Komendanta Miejskiego PSP i Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP  a także nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Przemyskiego i Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP.

W podziękowaniu za okazaną gościnność i zaangażowanie w przygotowanie zawodów Komendant Miejski PSP w Przemyślu wręczył Wójtowi Gminy Medyka pamiątkową statuetkę przedstawiającą strażaka wraz z dedykacją.

Tekst i zdjęcia: Marek Ochenduszka