Wsparcie finansowe dla gmin dotkniętych powodzią

16 września 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu nastąpiło oficjalne podpisanie umów w sprawie udzielenia wsparcia finansowego przez Powiat Przemyski dwóm najbardziej dotkniętych czerwcową powodzią gmin: Birczy i Dubiecka. Gmina Bircza wsparta kwotą 100 000,00 zł. na „Remont drogi gminnej nr 1 16015 R”, a Gmina Dubiecko otrzyma 50 000,00 zł. na „Remont kompleksu sportowego Orlik w miejscowości Wybrzeże”. W imieniu Powiatu Przemyskiego umowę podpisało dwóch członków zarządu: Marek Kudła Wicestarosta Przemyski i Zbigniew Blecharczyk, w imieniu gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak Wójt Gminy, natomiast w imieniu gminy Bircza Paweł Rogal Z-ca Wójta. Obecni byli również: Wojciech Bobowski – Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, Ryszard Gołębiowski – Członek Zarządu Powiatu, Jerzy Brożyna – Przewodniczący Rady Gminy Dubiecko i Kazimierz Cap – Przewodniczący Rady Gminy Bircza.

Inicjując spotkanie Marek Kudła Wicestarosta Przemyski poinformował przedstawicieli lokalnych mediów o treści obydwu umów, wraził też słowa wsparcia i solidarności z samorządami obydwu gmin, które tak dotkliwie doświadczyła czerwcowa powódź. Zapewnił, iż pomimo własnych, powiatowych potężnych strat w infrastrukturze mostowo – drogowej, władze Powiatu Przemyskiego solidaryzując się z mieszkańcami tych gmin, udzielą im wsparcia finansowego. Po oficjalnym podpisaniu umowy wójtowie gmin podziękowali za pomoc podkreślając, że morał Mickiewiczowskiej bajki, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, w takich chwilach nabiera szczególnego znaczenia. Podziękowania złożyli również na ręce Wojciecha Bobowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego dla wszystkich radnych.