XI Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem „Igrzyska Radości-zdrowiem przyszłości”

4 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Orłach odbyła się już po raz jedenasty Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem „Igrzyska Radości-zdrowiem przyszłości” dla klas I-III, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta – Grupa Przemyśl.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, licznej grupie widzów i zaproszonych gości, swoje możliwości prezentowało dwanaście 6-osobowych zespołów z różnych szkół powiatu przemyskiegoi miasta Przemyśla. W szkołach biorących udział w olimpiadzie działają tzw. klasy freinetowskie, które wystawiły swoje drużyny:

Gmina Przemyśl – SP Nehrybka p. Ada Dorociak i p. Edyta Norejko

Gmina Medyka – SP Leszno p. Janina Nowińska

Gmina Stubno – SP Stubno p. Elżbieta Musiał

Gmina Orły – SP Orły p. Małgorzata Kulawska

Gmina Żurawica – SP Wyszatyce p. Halina Kamińska

SP 4 Przemyśl – p. Beata Chodorowska-Mytnik i p. Bogusława Kuciel

SP 14 Przemyśl – p. Anna Charatonik

Gościnnie udział wzięły również zespoły klasowe gospodarzy z wychowawcami. Olimpiada rozpoczęła się prezentacją zespołów oraz odśpiewaniem hymnu, ułożonego specjalnie na tę okazję. Po części oficjalnej odbyły się konkurencje zespołowe: skoki na piłce, dodawanie skoków, bieg z pałeczką sztafetową i bieg z przekładaniem szarfy. A potem konkurencja indywidualna – mini maraton. Emocje były ogromne – radość z wygranej i łzy porażki.

Na koniec ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wszystkie dzieci otrzymały piękne medale i dyplomy uczestnictwa. Najlepsi zaś dodatkowo nagrody, których sponsorami byli Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Poseł na Sejm RP Piotr Tomański, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Piekarnia Ochenduszko.