XIII Gala Myśliwska w Krasiczynie

Zdjęcie udostępnione przez redaktora gazety Życie Podkarpackie – Mariusza Godosa

28 czerwca br. odbyła się w krasiczyńskim zamku XIII Gala Myśliwska. W bogatym programie imprezy nie zabrakło m.in.: prezentacji psów myśliwskich, pokazu ptaków drapieżnych, a także występu Zespołu Reprezentacyjnego Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.

Były też konkursy dla najmłodszych i rodzinny piknik. Galę rozpoczęła jednak tradycyjnaHubertowska Msza Święta. Następnie podczas części oficjalnej młodzi „rekruci” złożyli ślubowanie myśliwskie, wręczone zostały łowieckie odznaczenia oraz ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą kronikę koła łowieckiego. Wśród odznaczonych Krzyżem Zasługi Łowieckiej znalazł się Władysław Maciupa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego. Gośćmi Myśliwskiej Gali byli również  starosta przemyski – Jan Pączek i wicestarosta przemyski – Marek Kudła.