XXI Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi w Kalwarii Pacławskiej

Oprac.: M. Dachnowicz
Fot.: Z. Wójcik

W sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej 3 września br odbyła się XXI Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi. Wydarzenie zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. „Ziemi Przemyskiej”. Uroczystość rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez ks. abpa. Adama Szala. Podczas, której w homilii Metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal powiedział:
– Oby pojawili się nowi, młodzi ludzie, którzy będą ratować bliźnich, którzy nie będą obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Którzy będą umieli dawać samego siebie nie za pieniądze, ale z dobrego serca. Powodowani wiarą powodowani miłością mający nadzieję, że każda kropla ich krwi będzie darem życia, że będzie także zasługiwała na życie wieczne. Po mszy św. odbyła się droga krzyżowa po kalwaryjskich dróżkach.
W uroczystościach pielgrzymkowych wziął udział wicestarosta przemyski Marek Kudła.