XXII Sesja Rady Powiatu Przemyskiego

Epidemia koronawirusa wywróciła dotychczasowy system obrad organów samorządowych. Dotychczasowa, tradycyjna forma sesji Rady Powiatu Przemyskiego, zastąpiona została sesjami typu online. Taki właśnie charakter miała XXII Sesja Rady VI kadencji, która odbyła się 27 maja 2020 r.

Pomimo iż radni przebywali w różnych miejscach, to sprawnie obradowali pod kierownictwem przewodniczącego Wojciecha Bobowskiego. Podjęto kilka uchwał, m.in. w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne obciążenie powiatowej nieruchomości położonej w Nienadowej; udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Przemyśl z przeznaczeniem na remont lokali dla byłych wychowanków Domu Dziecka „Moja Rodzina” w Prałkowcach; zmiany uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Przemyskiego. Wszystkie uchwały zostały przyjęte. Na razie nie wiadomo kiedy nastąpi powrót do obradowania w tradycyjnej formie.

W związku z przypadającym na dziś Dniem Samorządowca, Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski złożył na ręce Starosty Przemyskiego Jana Pączka serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników Starostwa i Jednostek Powiatu Przemyskiego. Przekazał również życzenia dla wszystkich Wójtów, Radnych Powiatu, Radnych Gmin i pracowników Urzędów Gmin.