Za nami Spotkanie Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta”.

Oprac.: M. Dachnowicz

Tradycyjnie już w Babicach na terenie zespołu dworskiego w minioną niedzielę odbyło się Spotkanie Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta”. W imprezie o charakterze folklorystycznym zagrały zarówno lokalne zespoły muzyczne jak i również zaproszone, znane szerszej publiczności. Powiat przemyski od lat wspiera finansowo to folklorystyczne wydarzenie, a jego przedstawiciele chętnie w nim uczestniczą, tak było i w tym roku. Powiat przemyski był licznie reprezentowany, na spotkanie bowiem przybył przewodniczący rady powiatu przemyskiego Wojciech Bobowski, wicestarosta przemyski Marek Kudła, wiceprzewodniczący rady powiatu przemyskiego Bożena Ryczan i Władysław Maciupa, radny powiatu przemyskiego Arkadiusz Mazur oraz urzędnicy starostwa – sekretarz powiatu przemyskiego Jerzy Góralewicz i powiatowy rzecznik prasowy Małgorzata Dachnowicz.
Swoją obecnością zaszczycił gospodarzy – gminę Krzywcza na czele z wójtem Wacławem Pawłowskim także poseł na Sejm RP Marek Rząsa, oraz samorządowcy z sąsiednich gmin m.in. burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak, burmistrz miasta i gminy Dynów Zygmunt Frańczak, wójtowie – gminy Stubno Ryszard Adamski, gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek.
Na scenie od godziny 15:00 grali i śpiewali chór Gloria z Babic, Kapela Tońko z Dynowa, Kapela Ludowa Bachórzanie z Bachórza.
Wieczorem natomiast wokalistka disco-polo Racisova. Gwiazdą wieczoru był zespół Camasutra. Spotkanie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami. Wydarzeniu towarzyszyły m.in. animacje dla dzieci, strefa zabaw z dmuchańcami, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne oraz rękodzielnicze.