„Za zasługi dla obronności kraju”

W dniu 27 maja 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyła się uroczystość uhonorowania medalami „Za zasługi dla obronności kraju”.
W uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej Minister Obrony Narodowej przyznał odznaczenia rodzicom, których co najmniej trzej synowie poświęcili się zawodowej służbie wojskowej.
Zaszczytu tego dostąpiły cztery małżeństwa z gmin: Dubiecko, Fredropol,  Stubno oraz Żurawica.
Uroczystej dekoracji odznaczonych dokonali Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jarosławiu płk Leszek Przeszłowski oraz Starosta Przemyski Jan Pączek oraz gratulując odznaczonym złożyli serdeczne podziękowania za trud wychowania synów.
W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Dubiecko oraz Wójt Gminy Żurawica, którzy swoją obecnością chcieli wyrazić uznanie dla odznaczonych mieszkańców swoich gmin.