Dożynki Powiatowe 2013 w Małkowicach

Mszą Świętą koncelebrowaną przy kościele Najświetniejszej Maryi Panny w Małkowicach 1.09.2013 o godzinie  12:00 rozpoczęły się dożynki powiatowe  Msza dziękczynna za plony prowadzona była przez ks. Jerzego Sowę Po mszy korowód wieńcowy przeszedł na stadion  gdzie Starosta Przemyski Jan Pączek, Wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu  Przemyskiego Maria Jakubowska przywitali przybyłych  gości i podziękowali wszystkim za przybycie. Szczególne wyrazy uznania przypadły Pani Edycie Hunc za zaprojektowanie  i wykonanie scenografii  scenicznej.

Coroczną tradycją dożynek jest  wręczanie odznaczeń „Zasłużeni dla Rolnictwa”. Odznaczenia te wręczyli poseł Mieczysław Kasprzak   Mieczysław Golba, Andrzej Matusiewicz, następującym osobom: Janowi Pączkowi, Ryszardowi Gołębiowskiemu Krzysztofowi Kołodziejczykowi, Władysławowi Malinowskiemu  Bogusławowi Słabickiemu, Władysławowi Bukowskiemu, Andrzejowi  Borsukowi, Janowi Jara, Andrzejowi Dziadek, Stanisławowi Lenar, Władysławowi  Bielechowi i Zbigniewowi Kusnierzowi.

Chwilę potem nastąpiła jeszcze jedna podniosła uroczystość wręczenia odznaczeń Założony dla Powiatu Przemyskiego Starosta Przemyski- Jan Pączek, oraz Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Adamski odznaczyli: Panią Alicję Król, Pana Jana Miszczaka, Pana Tadeusza Kudybę, Szkolny Zespół Ludowy  Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” w Trójczycach, Harcerską Orkiestrę Dętą „Hufca Ziemi Przemyskiej” w Żurawicy oraz Chór „Gloria” Babicach.

Należy zaznaczyć, że odznaczenia  te nadawane są osobom  fizycznym  i organizacjom  społecznym  za szczególne osiągnięcia mające wpływ  na rozwój Powiatu Przemyskiego w następujących obszarach: działalność samorządowa, społeczna, edukacyjno -kulturalna, gospodarcza.

Podczas uroczystości dożynkowej nie mogło zabraknąć wręczenia odznaczeń  „Świętego Izydora Oracza” Panom: Arkadiuszowi Dźwierzynieckiemu, Piotrowi Makarowskiemu, Jozefowi Homina, Ryszardowi Sebzdzie, Markowi Kudła, Ryszardowi Adamskiemu, Janowi Januszowi i Marcinowi Finik.  Odznaczenia te zostały wręczone przez Zbigniewa Bojko Przewodniczącego Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Po części oficjalnej prawdziwą atrakcją imprezy były wystąpienia artystyczne w wykonaniu Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej, Zespołu wokalno- muzycznego „Aglet” z gimnazjum w Żurawicy, Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy ukraińskiego Zespołu  Bandurzystek „Dywostruny”, oraz Szkoły Tańca A-Z. Najbardziej wytrwali mogli po godzinie 19, bawić się przy muzyce  zespołu „Hello” Uwieńczeniem imprezy był pokaz sztucznych ogni po godzinie 22.