Drużyna Powiatu Przemyskiego wicemistrzem Polski

28 marca 2010 br. w Wolsztynie (województwo wielkopolskie) zakończyły się XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski  Radnych w Halowej Piłce Nożnej „5” (pięcioosobowej). Wzięła w nich udział reprezentacja Powiatu Przemyskiego w składzie: Ryszard Adamski, Janusz Hołyszko, Marek Kudła, Wojciech Kulaszka, Wiesław Czekierda, Robert Śmigielski, Marek Pliszka, Adam Domaradzki, Jacek Hendzel i Rafał Korczyński.

Drużyna Powiatu Przemyskiego. Siedzą (od lewej): Wojciech Kulaszka, Robert Śmigielski,
Wiesław Czekierda, Janusz Hołyszko, Ryszard Adamski.
Stoją (od lewej): Marek Kudła, Marek Pliszka, Adam Domaradzki, Jacek Hendzel, Rafał Korczyński.

Spośród czternastu uczestniczących zespołów do ćwierćfinałów zakwalifikowało się osiem najlepszych drużyn.

Oto wyniki ćwierćfinałów: Powiat Przemyski – Żnin 0–0 (w karnych 3 -2 dla Powiatu Przemyskiego), Bolesławiec – Otwock 2 –1, Międzyrzecz – Powiat Warszawski Zachodni 5–0, Strzelin – Tarnowskie Góry 1–0.

W półfinale Powiat Przemyski pokonał Międzyrzecz  4–1, zaś Bolesławiec wygrał ze Strzelinem 2 – 1.

Mecz o trzecie miejsce wygrał Strzelin pokonując Międzyrzecz 5 – 3.

W starciu finałowym o najważniejsze trofeum walczyli zawodnicy z powiatów Bolesławieckiego oraz Przemyskiego. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a mistrz wyłoniony został po serii rzutów karnych, w których lepsza (4 – 3) okazała się drużyna Bolesławca (nota bene, pokonana przez Przemyślan w eliminacjach 3 – 0).

Podczas uroczystej dekoracji, poza pucharami dla najlepszych drużyn, wręczone zostały także statuetki dla wyróżniających się zawodników. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został reprezentant Powiatu Przemyskiego – Robert Śmigielski; natomiast nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał inny przemyślanin – Wiesław Czekierda. Puchar Fair Play przypadł drużynie z Międzyrzecza.

Organizacją techniczną zawodów zajmowali się pracownicy Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Wolsztynie.