IV Obwodowe Forum Szkolnych Klubów Europejskich

W dniu 2 maja br. w Ogólnokształcącej Szkole nr 1 w Złoczowie w obwodzie Lwowskim odbyło się IV Obwodowe Forum Szkolnych Klubów Europejskich. Tematem forum była działalność Szkolnych Klubów Europejskich Lwowszczyzny, prezentacje projektów „Szkoła Przyszłości”, recytacje utworów literackich autorów państw-członków UE oraz wystawy działalności SKE.

Przedstawicielem reprezentującym państwa członkowskie UE był Starosta Przemyski Jan Pączek, który przedstawił w formie prezentacji multimedialnej informacje dotyczące Powiatu Przemyskiego, jego walorach przyrody, architektury a przede wszystkim osiągnięcia Powiatu Przemyskiego w ciągu pięciolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wśród korzyści płynących dla Powiatu wymienić można szereg projektów finansowanych przez Unię a wśród nich między innymi:
– stypendia socjalne dla młodzieży z terenów wiejskich i małych miasteczek,
– dodatkowe bezpłatne zajęcia pozalekcyjne,
– programy diagnozujące dzieci w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej,
– szkolenia dla nauczycieli,
– szkolenia dla rolników,
– dofinansowania dla początkujących przedsiębiorców,
– dofinansowania dla rolników,
– modernizacja dróg powiatowych.

Starosta Przemyski wspomniał także o punkcie informacyjnym EUROPE DIRECT, który prowadzi działalność informacyjną dotyczącą projektów unijnych, programów realizowanych przez różne instytucje wdrażające, oraz o możliwościach pozyskania funduszy unijnych. Można tu uzyskać również pomoc i wsparcie w zakresie opracowywania w/w projektów.