IV ZJAZD ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO ZWIĄZKU OSP RP WOJ. PODKARPACKIEGO

04 marca 2017 r. w Hotelu „ŁAŃCUT” w Łańcucie odbył się IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Woj. Podkarpackiego podsumowujący działalność władz wojewódzkich za lata 2012-2016. Hasłem przewodnim tegorocznego zjazdu było: „W jedności siła”. W Zjeździe uczestniczyło 67 delegatów oddziałów powiatowych. Wśród gości honorowych byli: Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego, Posłowie na Sejm RP – Zbigniew Chmielowiec – Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków, Krystyna Skowrońska – Wiceprzewodnicząca Zespołu, Mieczysław Kasprzak i Jerzy Paul – członkowie Zespołu, Piotr Pilch – Wicewojewoda Podkarpacki, Stanisław Kruczek – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Andrzej Babiec, Kapelan Krajowy Strażaków – st. bryg. Ks. Jan Krynicki, Małopolski Kapelan Strażaków mł. bryg. Ks. Władysław Kulig, Starosta Łańcucki – Adam Krzysztoń, nadbrygadier Bogdan Kuliga, Jerzy Góralewicz – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Birczy, Sekretarz Powiatu Przemyskiego oraz wielu innych zacnych gości.

W czasie Zjazdu Wicewojewoda Podkarpacki – Piotr Pilch w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polski odznaczył wyróżniających się strażaków OSP odznaczeniami państwowymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Krzyżem Zasługi.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP za lata 2012-2016 złożył dotychczasowy Prezes ZOW ZOSP RP Druh Janusz Konieczny, które pod interesującej dyskusji i wystąpieniach gości honorowych zostało przyjęte przez delegatów jednomyślnie.

Delegaci Zjazdu przyjęli Program działania Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. podkarpackiego na lata 2017-2021.