Mecz charytatywny dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie

Oprac.: P. Worosz

25.03.2022 r. na stadionie Czuwaj w Przemyślu rozegrany został mecz charytatywny dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie, pod patronatem Jana Pączka Starosty Przemyskiego i Wojciecha Bakuna Prezydenta Miasta Przemyśla. Organizatorem „meczu pokoju” było Stowarzyszenie „Nigdy Więcej Wojny”. Naprzeciw siebie stanęły drużyny: w żółtych strojach juniorzy Czuwaju i Polonii, LKS-u Ujkowice i SMS-u Jarosław, a w czarnych strojach seniorzy Czuwaju, a także zawodnicy z Ukrainy.
Przed rozpoczęciem zmagań piłkarze oraz kibice, minutą ciszy uczcili pamięć ofiar zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Mecz zakończył się wynikiem 8 : 2 dla zawodników w żółtych strojach, ale nie o wynik przecież tu chodziło. Najważniejsza była zbiórka funduszy na pomoc dzieciom niepełnosprawnym i przebywającym w domach dziecka na Ukrainie. Szczytny cel zasilił finansowo również Starosta Przemyski, bowiem jak przekazał Jan Pączek, każda forma pomocy jest niezwykle istotna w tej chwili.