Powiat Przemyski - strona główna

Powiat Przemyski Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl /16/ 678 50 54 starostwo@powiat.przemysl.pl
Przejdź do języka migowego

Single

Mikołajki w Birczy

6 grudnia 2016 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Birczy odbył się XIX Piłkarski Powiatowy Turniej Mikołajkowy dla dzieci. Turniej zorganizowany przez UKS „ŻAKI” Bircza, Powiatowy Szkolny Zawiązek Sportowy przy udziale Starostwa Powiatowego w Przemyślu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Birczy przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych urodzonych po 2005 roku.

Łącznie w rywalizacji wzięło udział 8 drużyn, które rozegrały mecze w dwóch grupach  w systemie „każdy z każdym”, a następnie w zależności od zajmowanego miejsca w grupie, drużyny walczyły w fazie finałowej.

W finale zaś zwyciężyła drużyna UKS „Żaki” Bircza pokonując po rzutach karnych UKS „Olimp” Stubno. Dalsze miejsca zajęły kolejno: SP Buszkowice, SP Dubiecko, SP Huwniki, SP Krasiczyn, SP Babice, UKS „APOLLO” Sufczyna. Trenerzy przyznali również nagrody dla najlepszych zawodników turnieju. Najlepszym strzelcem okazał się Norbert Pempuś (Stubno), najlepszym wśród bramkarzy Miłosz Młynarski (Krasiczyn),  a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Szymon Napora (UKS „Żaki” Bircza). Nagrody zawodnikom wręczyli: Pan Antoni Szałyga Radny Powiatu Przemyskiego, Pani Czesława Pankiewicz Dyrektor Zespołu Szkół w Birczy oraz Pan Andrzej Dzodz przedstawiciel Urzędu Gminy w Birczy.