„MOJA MAŁA OJCZYZNA W BARWACH JESIENI” – „freinetowski” konkurs plastyczny  w ramach  przeglądu twórczości dziecięcej – rozstrzygnięty w dniu 9 listopada 2021 r.

Konkurs zorganizowany został  przez  Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta Grupa Regionalna Przemyśl i Starostwo Powiatowe w Przemyślu we  współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat: ,,Moja mała Ojczyzna w barwach jesieni”, dowolną techniką plastyczną, w formacie A4.

Tematem pracy było ukazanie piękna naszej ojczyzny w małym –  terytorialnym  wymiarze, z jego charakterystycznymi cechami podkreślonymi  przez jesień.

Do komisji konkursowej wpłynęło 36 prac plastycznych uczniów, z pięciu szkół podstawowych powiatu przemyskiego i  miasta Przemyśla, w których uczą nauczycielki – animatorki pedagogiki C. Freineta (klasa I  SP w Lesznie– n-lka Janina Nowińska, klasa I  ZS – SP im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce – n-lka Ada Dorociak, klasa III  ZS – SP im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce – n-lka Edyta Norejko, klasa II b  Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach – n-lka Małgorzata Kulawska, klasa I SP im. Św. Jadwigi Królowej w Stubnie – n-lka Elżbieta Musiał, klasa I SP nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu – n-lka Anna Charatonik).

Komisja konkursowa pracowała 9 listopada 2021 r. w składzie: dr Zofia Bator – Kurator Galerii 7a, Piotr Worosz, – Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatu Przemyskiego, Elżbieta Komarnicka – konsultant PCEN, ekspert ds. wdrażania podstawy programowej z edukacji wczesnoszkolnej, Marta Kostka – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Komisja nagrodziła:

• w kategorii klas I : Julianę Sycz (SP w Lesznie; n. J. Nowińska), Huberta Machunika (SP 14 w Przemyślu; n. A. Charatonik), Maję Herman (SP w Lesznie; n. J. Nowińska),
  • w kategorii klas II – III: Julię Nowak i Jakuba Kubasa (ZS-PzOI i OMS w Orłach; n. M. Kulawska.

oraz przyznała wyróżnienia:

• w kategorii klas I: Kindze Dziadek (SP w Stubnie; n. E. Musiał), Tomaszowi Przybylskiemu (SP w Lesznie; n. J. Nowińska),
  • w kategorii klas II – III : Miłoszowi Kudybie ((ZS-PzOI i OMS w Orłach; n. M. Kulawska).

Dyplomy i nagrody wraz z upominkami dla wszystkich uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Przemyślu. Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Janowi Pączkowi za docenienie i wsparcie naszych działań.

Komisja konkursowa wyraża podziw dla wyobraźni plastycznej  i pomysłowości młodych twórców w wyrażaniu piękna jesiennego krajobrazu Małych Ojczyzn i dziękuje także Nauczycielkom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu.

Prace  konkursowe zaprezentowane zostaną  na wystawie w Galerii 7a w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu w dniach 15 – 30 listopada 2021 r.

Za organizację konkursu odpowiedzialne były osoby: Pani Elżbieta  Komarnicka – koordynatorka sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli-animatorów pedagogiki Celestyna Freineta przy PCEN Oddział w Przemyślu wraz Paniami: Martą Kostka, Elżbietą Musiał i Janiną Nowińską – nauczycielkami – animatorkami pedagogiki Celestyna Freineta z Grupy Regionalnej Przemyśl.